Ne olursa olsun her zaman en iyisi için Sabredin


Bir keresinde, batan bir gemide bir adam vardı. Dalgalar tarafından ıssız bir adaya doğru taşındı. Geminin mürettebatından sağ kalan ve adaya varan tek kişi idi. Sürekli dua etmeye başlayarak onu birileri kurtaracağını düşündü. Her gün, ufuktan yardımına gelebilecek bir gemi göreceğini ümit ederek baktı.

Sonunda yıpranmış ve umudunu kaybetmiş olan adam, gemi kazasından sonra sahilde gemiden kalan ahşap tahtadan bir kulübe yapmaya karar vermişti. Bununla birlikte yemek ihtiyacını gidermek için adayı dolaşmaya başladı. Döndüğünde sebebi bilinmez bir şekilde kulübenin alev aldığını gördü. Ateşten çıkan dumanlar gökyüzüne yükseliyordu.

En kötüsü, adamın kulübesiyle birlikte, kalan son eşyalarının hepsinin bir cürüye yakıldığıydı. Hiçbir şeyi kalmamıştı. Buna karşın adam umutsuzluğunu ve öfkesini artık tutamayacaktı: “Bu bana nasıl olabilir? Ben bunları hakedecek ne yaptım?’ dedi hıçkırarak.

Ertesi gün, adam bir geminin boynuzuyla uyandı. Adanın kıyısına doğru yüzüyordu ve adam kurtarmak için geliyorlardı.

Gözlerine inanamıyordu. ‘Nasıl … burada olduğumu nasıl buldun?’ diye seslendi denizcilere ve onlardan biri yanıtladı: ‘Duman sinyalini gördük’ dedi.

Fırsatlar her zaman yeniden başlamak için kullanılabilir. Herhangi bir zamanda, herhangi bir yaşta, herhangi bir yerde. Asla umutsuzluğa düşmekten asla vazgeçme. Her şey olur her zaman en iyisidir.

[zombify_post]

İçeriği Beğendin mi?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne olursa olsun her zaman en iyisi için Sabredin