Neden Düşünürüz?


İnsanların en önemli özelliğini sunuyorum sizlere…. Düşünmek
Nedir düşünmek?
Aklından geçen sorulara yanıt aramak mı yada uyumak üzereyken kurduğumuz bir takım hayaller mi?
Hayır
Düşünmek bir erdemdir. Ve bu kadar basite indirgenemez. Hayatın gerçeği olan düşünce gücünde tereddüde yer yoktur çünkü.
Yalnız bir odada kendinizle baş başasınız düşünmek için vaktiniz bol. O an gözlerinizde ışık olmalı öğrenmek için çaba harcanmalı düşünmek basit bir olgu değil ki. Düşünen bir insan bilgili olmalıdır. Düşünce olgusunu gerçekleştirmek için çevreye duyarlı olmak zorundayız.
Mutlu olmalıyız bilgili olduğumuz ve düşünebildiğimiz için. Fakat ne yazıkki en önemli özelliğimizi,diğer canlılardan bizi ayıran tek özelliğimizi kaybediyoruz.
Düşünmek, üretmek, ortaya yeni bakış açıları çıkarmaktır. Lakin biz televizyon karşısında ömür geçirip boş zamanlarımızı da müzik dinleyerek geçiren bir milet olduk.
Sen farklısın!
Yeni etkinliklere katılmalısın!

Image result for Neden Düşünürüz?
Ne yazıktır ki farklılık yerine aynılaşma, düşünmeme moda.
Bir yaz yağmurunun altında çileşen bulutların esrarengizliği ile gök yüzüne baktınız mı?
Yada gece balkonda yıldızları seyrettiniz mi?
İnsanların yüzünde oluşan çizgilere, kasılmalara dikkat ettiniz mi?
Bizim anlamaya çözümlemeye ve düşünmeye vaktimiz yok. Bir yaşlı kadının yoldan giderken attığı adımlarda ki olgunluğu ve ciddi görünüşünü izlemeye vakit bulamayız. Gelin görün ki mağazin programlarını, brezilya dizilerini, gelin kaynana programlarını tekrar tekrar izleriz. Sorgulamadan ve boş gözlerle…
Sözde kitap okuması vardır bir de entel görünmek adına…
Politik, sosyal ,psikolojik kitapların üzerinde durmayız pek. İnsanların insanları anlama yetisini de kaybetmek üzereyiz malesef…

Charles Darwin’i Etkili Bir Düşünür yapan nedir? Altın Kuralı izle

Kafamıza bir ağ gereriz düşünmemek adına. Mantığımızı doğrularımızı bulup ortaya çıkarmak yerine duygularımızı kullanırız koz olarak. Gençler aklını aşkla, Yetişkinler para, statü ve geçim derdiyle bozmuştur.
Her zaman bekleriz…
Ekonomik krizin geçmesini bekleriz, mahallede kavga olur bitmesini bekleriz, sorunlarımız olur çözülmesini bekleriz.
Hayat bize oynanan kötü kamera şakası gibidir.Düşünmenin kuralları olduğunu unutmamak gerekir. Kamera şakasına acemice yakalanmamak için hayata sağlam adımlar atmak biliçli genç zihinler ile geleceğe aydınlık açmamız gereklidir.
Unutulmamalıdır ki düşünmek insanoğlunun en önemli özelliğidir. Bizi biz yapan düşünce gücünü kendi ellerimizle yok etmemek için koşalım arkadaşlar kütüphanelere….
Lütfen aynılaşmayı bırakalım… Farkılaşmak için ilk önce kendimizi tanıyalım!

Etkili Düşüncenin Beş Elemanı

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Neden Düşünürüz?