‘BLACK WİDOW’ FİLMİ YÖNETMEN ADAYLARINDAN BİRİ TÜRK!


Mustang filmiyle Oscar’a aday olan Türk yönetmen Deniz Gamze Ergüven, Marvel’in solo Black Widow filmini yönetebilirmiş!

Dc Comics’in Wonder Woman’la yakaladığı başarı ardından uzun yıllardır proje olan Black Widow solo filmi geliyor. Henüz hiçbir şeyi belli olmayan filmin yönetmen adayları arasında bir Türk yönetmen olduğu haberi geldi.  Haberin sahibi ise The Hollywood Reporter. Deniz Gamze Ergüven 2015 yapımlı ‘Mustang’ filmiyle ‘En İyi Yabancı Film’ kategorisine aday olmuştu. Türk bir yönetmenin aday olması söylentileri bile milli duygularımızı kabartmaya yetti. Umarım böyle önemli bir yapımın başın bir Türk görürüz.

Tabi başka adaylarda var: Chloe Zhao, Amma Asente, Maggie Betts ve Angelo Robinson. Başrolünde kadın kahramanın olduğu filme belli ki Marvel, Dc Comics’i örnek almaya devam ediyor. Özellikle kadın yönetmenlerin elinden çıkan yapımlar da takdire şayan.

Scarlett Johansson’ın başrolde olduğu filmden başka herhangi bir gelişme yok. Zaten yapıma daha çok zaman olduğunu düşünecek olursak henüz hiçbir şeyin belli olmamamsı gayet normal. Dilerim ki Deniz Gamze Ergün başarılı kariyerine bir süper kahraman filmi de ekler ve bizi gururlandırır. Kendisine bol şans dilerim, umarım bu durum söylenti olmaktan çıkar.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

‘BLACK WİDOW’ FİLMİ YÖNETMEN ADAYLARINDAN BİRİ TÜRK!