Google Reklamlari Nasil Engellenir


Çevrimiçi reklamcılık bölücü bir şey olabilir. Bir yandan, reklamlar internetin ücretsiz içerik modelini destekliyor; reklamcılık, favori web sitelerimizin birçoğuna sübvanse ediyor. Öte yandan, kötü tasarlanmış veya müdahaleci reklamlar en azından rahatsız edicidir ve izleme çerezleri ve benzer reklam izleyicileri birçok gizlilik endişesini artırır. Burası reklam engelleyicilerinin ve izleme yazılımının içeri girmesi, kullanıcıların rahatsız edici reklamları engellemesine, bant genişliğinden tasarruf etmesine, müdahaleci pazarlama sistemlerinden çıkmalarına ve aşırı senaryolarda engellemelerine olanak tanır.bilgisayarları bulaştırmaya çalışan kötü amaçlı reklamları . Göz atma deneyiminizi kontrol altına almak için favori reklam engelleme uzantılarımıza ve uygulamalarımıza göz atın.

NOT: Reklam engelleme, okuduğunuz yayınlardan gelen geliri alır ve medyanın aksine ücretsiz içerik sunma yeteneğini risk altına sokar.

AdBlock Plus (Firefox, Chrome, Opera)

Image result for AdBlock Plus

AdBlock Plus (ABP), Firefox , Chrome ve Opera için kullanılabilen en popüler reklam engelleyicileridir . ABP, kullanıcıların çoğu reklamı hızlı bir şekilde engellemesine olanak tanıyan ön ayarlı filtre listelerinin yanı sıra kötü amaçlı yazılımlara ve sosyal medya düğmelerini filtreleme seçeneğine sahip olan hızlı bir kuruluma sahiptir. Bilgili kullanıcılar, ek engelleme listelerini seçebilir, ayrıca reklam gelirlerini siyah tutmak için en sevdikleri siteleri özel filtreler oluşturabilir veya beyaz listeye ekleyebilir. AdBlock Plus, bazı kullanıcılar rahatsız edebilecek filtreler aracılığıyla “etkileşimsiz reklam” dediği içeriğe izin verir, ancak bu ayarlarda devre dışı bırakılabilir. Android’de, AdBlock Tarayıcı , gelen reklamları engelleyen bir Firefox tabanlı tarayıcı sağlarken, iOS’taki AdBlock Plus uygulaması , minimum düzeyde kurulum ile Safari’deki reklamları sorunsuz bir şekilde engellemek için içerik engelleme sistemi ile bütünleşir.

AdBlocker Ultimate (Chrome, Firefox, Safari, Opera)

Image result for AdBlocker Ultimate

AdBlocker Ultimate, hiç reklam yayınlanmasına izin vermeyen, hiçbir reklam şirketine başvurulmayla ilgili büyük bir şey yapan, ücretsiz bir tarayıcı tabanlı reklam engelleyicidir. Ayrıca, beyaz listeye sahip web sitesi reklamları sağlayan kurumsal sponsorluklar da bulunmamaktadır. Ayrıca, AdBlocker Ultimate, bilinen kötü amaçlı yazılım, reklam yazılımı ve izleme alanlarını da engeller. Eklenti, Chrome , Firefox , Safari ve Operagibi popüler tarayıcılarda kullanılabilir

AdAway (Android)

Image result for AdAway (Android)

Köklü bir cihaza sahip olan Android kullanıcıları, bir uygulamanın veya web sayfasının belirli bir reklam sağlayıcıya istekte bulunması durumunda bunun yerine boş bir IP adresine giderek, ana bilgisayarın dosya düzeyinde çalışan ücretsiz ve açık kaynaklı bir reklam engelleyicisi olan AdAway’ikontrol edebilir. adres (127.0.0.1). Bu, bant genişliği kazandırır ve reklamcılık tarafından spam edilmemenizi sağlar. AdAway, belirli adresleri kara listeye ekleme veya beyaz listeye ekleme ve kendi yönlendirmelerinizi ekleme seçenekleriyle, çeşitli kaynaklardan ya da yapımlarınızdan birinde bulunan hosts dosyalarını kullanmanıza olanak tanır. AdAway, Google Play Store’da bulunmadığından, üçüncü taraf uygulamaları yüklemeye (veya AdAway’i F-Droid uygulaması aracılığıyla indirmenize) izin vermeniz gerekecek.

Firefox Focus (Android)

Image result for Firefox Focus

Firefox Focus , Mozilla’nın tarayıcı ailesine en yeni eklemesidir. Bu reklam engelleme ve anti-izleme hafif ve işlevsel bir pakette pişirir gizlilik odaklı bir Android sürümüdür. Firefox Focus, reklamlar engelliyor ve tarama hızını arttırırken otomatik geçmişi ve çerez temizleme gibi gizlilik dostu özelliklerde de çalışıyor. Kullanıcılar, kolay bir şekilde geçiş yaparak, reklam, analiz, içerik ve sosyal izleyicileri seçerek engelleyebilir, “gizli” bir modu açabilir ve varsayılan bir arama motoru ayarlayabilir.

 

[zombify_post]

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Reklamlari Nasil Engellenir