Bir başlangıcı etkileyen en önemli 5 faktör


Bir girişimcinin hayatı kolay değildir. Özellikle de bir başlangıç ​​var. Yeni girişimlerin çoğu, ilk kez iş dünyasında genç insanlar oluyor. Gençliklerini ve tutku ve özveriyle yaşadıkları deneyimsizliği telafi etmeye çalışırlar. Bu faktörler, bir şirketin acımasız rekabetçi pazarda ilk adımlarını attığı uzun vadeli başarı için kesinlikle gerekli olsa da, coşku sadece yeterli değildir. Hayatınızı kolaylaştırmak için, başlangıç ​​başarınızı veya başarısızlığınızı getirebilecek en önemli 5 faktörün listesini bir araya getirdik.

1. Çevrenizde topladığınız kişiler

Başarılı olabilmeniz için bir takıma ihtiyacınız olduğu bilinen bir gerçektir. Hepsini tek başına yapamazsın. İşinizin meyvelerinin tadını çıkaracağınız zaman yanınızda olmayı seçtiğiniz kime, ama aynı zamanda işler zorlaşıncaya kadar büyük dikkat gösterin. Sizden başka bir takımın olması, iş melekleri tarafından finanse edilmesinde de önemli bir faktördür. Bir erkek erkeğe yatırım yapmayacaklar. Nedeni basit – eğer bir şey olursa ve vaat ettiğiniz şeyi teslim edemiyorsanız, paralarını kaybedeceklerdir. Böylece her zaman takım için gidecekler.

2. İşinizi finanse etmek

Evet, başlangıçta herhangi bir üretim yapmadan önce paranın% 90’ı. Belki bu başlangıçların tuzağıdır. Para kazanmak olabilir, ancak iyi bir fikir, güçlü bir ekip ve bir iş planı ile her şey mümkündür. Onları 3F’den (aptallar, aile ve arkadaşlar), iş meleklerini (şirketinizin bir yüzdesini vermeniz gerekecektir) veya banka kredisi almaya çalışın.

3. Zamanlama

İnsanların söylemek için kullandığı her şey için doğru bir zaman var. Bir başlangıç ​​istisna değildir. Ürün veya hizmetinizi çok yakında pazara iterseniz, harika olsa bile, insanlar beklendiği gibi tepki göstermeyebilir. 2000’in yerine 2000’de Uber’in arkasında bir fikir olduğunu hayal edin. Tam bir başarısızlık olurdu. Niye ya? İnsanların çoğunun o zamanlar akıllı telefonlar olmadığı için, teknoloji böyle bir uygulamayı geliştirecek kadar gelişmiş değildi ve cep telefonunuzun interneti bir servete mal olacaktı.

Ürününüzü veya hizmetinizi piyasaya çok geç koyarsanız, rekabet, işinizi yürütmek için çok fazla yatırım yapmanız gerekeceğinden çok uzakta olabilir.

4. İş modeli 

Ne yapacağını, ne zaman yapılacağını, ne kadar mal edeceğini ve kimin yapacağını bilmek her girişimcinin bilmesi gereken bir şeydir. Özellikle bir başlangıç ​​sahibi. Para dar olduğunda, ekip küçüktür, sonuçlar şirkete baskı yapar, iyi bir eylem planına sahip olmak sadece yardımcı olabilir. Harcamalarınızı ve gelir akışlarınızı dikkatlice planlayın ve sınırlarda kaldığınızdan emin olun.

5. Fikir

Sonunda, her şey bir fikirle başlar. Anahtar, bu fikri nasıl uygulayacağınız, hayalinizi nasıl gerçeğe dönüştürdüğünüzdür. Orada bir sürü fikir var, hatta fikriniz olmasa bile, sadece onu kimin işe yaratabileceğini sorun.

İçeriği Beğendin mi?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir başlangıcı etkileyen en önemli 5 faktör