“Avengers” Film Serisi


 

Herkese merhaba 🙂 Bu hafta eminim ki çoğumuzun merakla beklediği Avengers film serisinin üçüncüsü vizyona girdi. Ama üçüncü filmi sizlere başka bir editörümüz tanıtacak. Tabi onun öncesinde gerideki filmlerini tanımamız lazım. Şöyle kısa bir özet geçeceğim ve oyuncularına bir göz atacağız…

 

The Avengers / Yenilmezler (2012)

Süre: 2 saat 20 dakika

Tür: Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu

Yönetmen: Joss Whedon

IMDb: 8.1

Özet: SHIELD adıyla tanınan uluslararası barış örgütünün başındaki isim Nick Fury, tüm dünyanın güvenliğine karşı büyük bir tehdit oluşturan düşmanla karşı karşıya kalır. Fury, dünyayı yaklaşan bu felaketten kurtarmak için en cesur ve en ‘süper’ kahramanlardan oluşan bir ekip kurmak zorundadır…
İlki 1963’te yayınlanan ve o günden sonra çizgi roman fanatiklerinin mabedi haline gelen Marvel’ın en sevilen serilerinden olan “The Avengers”ın sinema uyarlaması olan filmin, oyuncuları ise oldukça önemli isimlerdir.

 

22 Kasım 1984 Manhattan, New York ABD doğumlu olan güzeller güzeli oyuncu Danimarka asıllıdır. 1998 yılında oynadığı Atlara Fısıldayan Adam filmindeki rolü ile çıkış yaptı. BAFTA ve bunun gibi daha birçok ödüle sahiptir. Gönül isterdi ki bütün filmlerini tanıtayım sizlere çünkü yarısını izledim neredeyse ve hepsi birbirinden güzel. Neyse konumuza dönelim: Scarlett Avengers serisinin tüm filmlerinde bulunuyor ve kendisi Kara Dul, Natasha Romanoff’u canlandırıyor.

 

Chris Evans

13 Haziran 1981, Sudbury, Massachusetts, ABD doğumlu yakışıklı oyuncunun asıl adı Christopher Robert Evans’tır. Chris Evans’ın ilk rolü Not Another Teen Movie’deki Jake WyIer karakteridir. Kaptan Amerika filmiyle tanınan Chris Evans, öncesindeyse Boston Public ve The Fugitive tv dizilerinde oynmıştır.Avengers serisinin Kaptanı Chris filmde Kaptan Amerika, Steve Grant Rogers’ı canlandırıyor.

 

Robert Downey Jr.

4 Nisan 1965, Manhattan, New York, ABD doğumludur. Kendi görüşlerimi katıp “Robert Downey mükemmel bir insan ve oyuncu,” demeyeceğim. Ama demiş kadar oldum siz anlayın… Öhöm, neyse.. Oscar’a aday olmuştur, BAFTA ve Altın Küre sahibi Yahudi asıllı Amerikalı oyuncu Natural Born Killers, Sherlock Holmes, Good Night, and Good Luck., Kiss Kiss Bang Bang, Zodiac ve Iron Man gibi filmler ile tanınır. Bütün filmlerine iz bırakmadığını söylersek yalan söylemiş oluruz. Robert Avengers serisinde Demir Adam, Tony Stark’a hayat veriyor.

 

Chris Hemsworth

11 Ağustos 1983, Melbourne, Avustralya doğumlu yakışıklı mı yakışlı oyuncumuz. 🙂 Star Trek filmiyle sinema dünyasına adım atmıştır. 2005 yılında Home and Away dizisiyle Avustralya’da en iyi genç erkek yetenek dalında Logie Ödülü almıştır. Şimdi oynadığı filmleri bir bir sıralardım ama prosedüre aykırı olur. O yüzden Chris’ciğimiz Avengers film serisinde Thor rolüne hayat veriyor.

 

Jeremy Renner

7 Ocak 1971, Modisto, Kaliforniya, ABD doğumlu oyuncumuzun asıl adı Jeremy Lee Renner. Kendisi aktör, film yapımcısı ve müzisyen. Renner 2000’li yıllarda Dahmer ve Neo Ned gibi çeşitli bağımsız filmlerde rol aldı. Avengers serisinde Clint Borton rolünü canlandırıyor.

 

Mark Ruffalo

22 Kasım 1967, Kenosha, Wisconsin, ABD doğumlu oyuncunun asıl adı Mark Alan Ruffalo. Aktör, film yönetmeni, yapımcı ve senaryo yazarıdır. 2004 yapımı Tetikçinin Gecesi isimli filmde Tom Cruise’a karşı canlandırdığı Fanning karakteri ve 2007 yapımı Zodiac’taki dedektif Dave Toschi rolleriyle ile tanınır. Avemgers film serisinde Hulk, Bruce Banner rolündedir.

 

Tom Hiddleston

9 Şubat 1981, Westminster, Birleşik Krallık doğumludur yakışıklı oyuncu. Oxford Dragon Okulu ve Eton Koleji’nde eğitim aldı. 2011 yapımı Thor filmi ve Rachel Weisz ile başrolü paylaştığı The Deep Blue Sea ile tanındı. Bir kız kardeşi ve ablası vardır. Avengers filminde Thor’un üvey kardeşi Loki’ye hayat vermektedir.

 

Samuel L. Jackson

21 Aralık 1948, Washington, DC, ABD doğumludur. Amerikan sinema oyuncusu. Uzun yıllar tiyatro sahnelerinde oyunlar oynayan Jackson ününe kırklı yaşlarından sonra kavuşmuştur. Avengers film serisinde Nick Furry rolündedir.

 

Cobie Smulders

3 Nisan 1982, Vancouver, Kanada doğumlu güzel oyuncunun asıl adı: Jacoba Fransisca Maria “Cobie” Smulders. Kanadalı oyuncu ve eski uluslararası modeldir. Çok iyi Fransızca konuşabilmektedir ve Los Angeles, Kaliforniya’da yaşamaktadır “Safe Haven” filminde de kısa bir rol almıştır. Avengers film serisinde Ajan Maria Hill rolünde oynamaktadır.

 

İlk filmi ve oyuncuları tanıdığımıza göre ikinci filmide bir hatırlayalım ve içeriğimizin sonuna gelelim:

 

Avengers: Age of Ultron / Yenilmezler: Ultron Çağı (2015)

Süre: 2 saat 21 dakika

Tür: Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu

Yönetmen: Joss Whedon

IMDb: 7.4

Özet: İlk filmin başarısının ardından ikinci film için kolları sıvayan Avengers ekibi bu filme bütün kahramanları dahil ediyor; bu kez Thor, Iron Man, Kaptan Amerika ve Hulk’ın yanısıra Hawkeye, Nick Fury ve Black Widow da maceraya katılıp sürprizini koruyan beklenmeyen düşmanlara karşı savaşıyor. Bu kez hiç olmadığı kadar aksiyonlu bir macerayı vadeden film, her bir kahramanın kişisel yaşamına ve aralarındaki ilişkilere vurgu yapmayı hedefliyor. Iron Man, barışın sağlanması için bekletilen bir sistemi yeniden başlatmak ister fakat işler hiç de umduğu gibi gitmez. Bunun üzerine Thor, Kaptan Amerika, Hulk, Nick Fury, Black Widow ve Hawkeye yeniden bir araya gelir. Ultron adıyla bilinen James Spader ise bütün acımasızlığıyla ilerlemekte ve insanoğlunun soyunu tüketmek için korkunç planlar peşindedir. Yenilmezler bir araya gelip savaş başladığında, yeni gizemli karakterler ve gizli ittifaklarla gerilimin dozu iyice artar.

 

İki filmin oyuncu kadrosu hemen hemen aynı. Ve iki filmde oldukça başarılı. İzlemeyeniniz varsa diye söylüyorum, hemen açın izleyin. Marvel filmleri bana göre her zaman DC Comics’ten çok daha iyi ve kaliteli gelmiştir. X-men serisine pek benzemiyor. Evet, Marvel’ı severim fakat x-men serisini sevmem ve benim gibi düşünen çoğu insan için tekrar ediyorum Avengers serisini izleyin. Editörlerimizden bir diğeri serinin şu an da vizyonda olan son filmini tanıtacak. Ve bence bunların hepsinin ardından soluğu sinemada alacaksınız.

Bu haftalık benden bu kadar. Hepinize kocaman sevgiler 🙂

 

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

“Avengers” Film Serisi