Sizi daha akıllı yapacak sekiz dedektif filmi


Eğer dinlenirken bile insan doğasının gizemlerini düşünmeyi seven biriyseniz, dedektif bir film izlemek sadece mükemmel bir pasttü olabilir.

Bu filmlerin en iyi sekizini seçtik. Her biri saatlerce eğlendirmek ve aklınızı uzatmak garantilidir.

Melek kalpli

1987

Sizi ilk anlardan çektiğiniz ve sizi sonuna kadar gergin bir durumda tutan bir mistik temalı dedektif filmi. Tonların karışımı, saksafon melodisi ve noire türünün diğer ayırt edici özellikleri, bir borçlunun kaybolması durumunun eşliğini oluşturur. Kahramanı, davayı tamamlamak için çözeceği çok sayıda rahatsız edici bilmeceyle karşılanır.

Memento

2000

Leonard Shelby karısının katili için avlanıyor. Kısa süreli hafızasını kafasına üfledikten sonra kaybettiğinde işler karmaşıklaşır. Sadece cinayetden önce olanları hatırlar – başka her şey sadece 15 dakika boyunca kafasında kalır. Shelby, neler olduğunu hatırlamak için çeşitli hileler kullanmak zorunda kalıyor, tüm bu arada araştırmasıyla devam etmeye çalışıyor.

Zodyak

2007

İki dedektif 25 yıl boyunca San Francisco’yu korkutmuş olan bir seri katili arıyor. ‘Zodyak’ rumuzu ile giderek, katil değil, sadece kişinin ölümüne sever, ama aynı zamanda araştırmacılar ile kedi fare oynuyor hoşlanır – meydan okuma gerginlik duramaz hepsi.

True Detective

2014 – 2015

Her biri kendi arsası ve karakterleri olan iki mevsimi olan şık bir atış dedektörü serisi. Louisiana’nın uzak bir bölümünde olağandışı bir cinayeti araştıran iki dedektifin ilk merkezleri. Parça parça olarak, yavaş yavaş ama emin adımlarla ilerleyen bir şeyi bir araya getirdiler.

Gizemli Yol

2013

Avlanmayan, hızlı bir tempoda ilerleyen bu atmosfer filmi, bu uzaktaki kıtanın büyüleyici manzaralarına karşı gelişen olaylarla birlikte Avustralya’da çekildi. Bu zekice yazılmış bir hikâyede, bir polis memuru, aborijin bir kızın öldürülmesine yardımcı olurken, meslektaşlarının yerel halkın ilgisizliğine ve bazı hoş olmayan keşiflere yardımcı olma konusundaki isteksizliğine karşı çıkıyor.

Beyin Avcıları

2004

Uzak bir adada, yedi gelecekteki FBI ajanı zorlu bir test yapıyor. En önemsiz ve sınırlı kanıtlara dayanarak bir suçlunun psikolojik profilini bir araya getirebilmelidirler. Ama yakında ve beklenmedik bir şekilde, test, ajanlardan birinin ölümüne yol açan ölümcül bir oyun haline geliyor. Bu parlak, zihin bükme filmi, izleyiciye nefes alma şansı vermeyi asla bırakmaz.

L.A. Confidential

1997

1950’lerden kalma güneşli Los Angeles’taki zekice tasarlanmış ve harika Kim Basinger ile sevimli Russell Crowe’un başrolünü paylaştığı LA Confidential , parlak, atmosferik bir film. Bir dizi cinayeti araştıran iki korkusuz polis memuru, efsanevi Amerikan kentinin suç sırlarını ortaya çıkardı. Kaçırılmayacak.

Män som hatar kvinnor

2009

Bu daha önce, Ejderha Dövmeli The Girl’ın İsveççe versiyonu , Amerikan versiyonu kadar kaygan değil. Bu aslında, zaman zaman kunduzlarla birlikte yan yana yaşayan sıradan insanlar hakkında bir film. Birkaç arsa çizgisi olmasına rağmen, her biri bir anahtar bileşen oluştururken, güzel bir şekilde tatmin edici bir bütünle bir araya gelirler.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi daha akıllı yapacak sekiz dedektif filmi