Yeni Dizi: 8.Gün


Televizyon dünyası her zaman çok haraketlidir. Bunu hepimiz biliyoruz. Sürekli yeni diziler yayınlanıyor reytinglerden dolayı kısa sürede final oluyor. Yani televizyon ekranlarında uzun süre kalmak bu devirde biraz zor. Ama şimdi yeni bir diziyi paylaşacağım sizinle. Tanıtımını ve fragmanını izlediğimde bu dizi uzun süre kalır ekranlarda, diye düşünmedim değil. 

Atv’de ekranlara gelecek olan “8.Gün” dizisini inceleyeceğiz bugün. Oyuncu kadrosu bir kere fazlasıyla dikkat çekici, burada bir anlaşalım. E tabi bir de yapım şirketi var ki, hepimizin en sevdiği dizilerin yapımcılığını üstlendiği “Ay Yapım” tabi ki.. Dizinin yönetmenleri ise Çağrı Vila Lostuvalı ve Ender Mıhlar. Bir değil, iki yönetmen almışlar.. O halde şimdi oyuncu kadrosunu inceleyelim, izlemeden biraz daha aşık olalım diziye…

1) Buğra Gülsoy

Listemize Buğra Gülsoy gibi mükemmel bir oyuncuyla giriş yapıyoruz. Buğra, 22 Şubat 1982 Ankara doğumlu. Tiyatro, sinema ve dizilerde rol alan, geniş yelpazeleri olan bir oyuncu yani kendisi. Kuzey Güney dizinsindeki “Güney Tekinoğlu” rolüyle zaten kalplerimizdeki tahta yerleşmişti. Ardından Aşk Yeniden dizisinde “Fatih Şekercizade” karakteriyle karşımıza çıkmıştı ki bence o daha başarılıydı. E şimdi başrolünde Buğra Gülsoy’un olduğu bir dizi izlenmez mi?

2) Musa Uzunlar

22 Nisan 1959 doğumlu usta oyuncu, 2015 yılında Poyraz Karayel dizisinde canlandırdığı Bahri Umman karakteriyle ününe ün katmıştır. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünü 1985 senesinde tamamlamış ve Devlet Tiyatroları’nda göreve başlamıştır. Şahsen Musa Uzunlar bir dizide oynuyorsa o dizi izlenir diyor ve susuyorum.

3) Burcu Biricik

4 Mayıs 1989 doğumlu güzel oyuncumuz. 2014 yılı Kasım ayında Kanal D’de başlayan “Şeref Meselesi” dizisinde canlandırdığı Kübra karakteriyle tanıdık onu. 2006 yılında Antalya’da düzenlenen güzellik yarışmasında Akdeniz Kraliçesi seçilen Burcu Biricik, Elmalı içesi Antalya’lıdır.

4) Hakan Kurtaş

Yakışıklı oyuncu Hakan Kurtaş 7 Eylül 1988 İzmir doğumludur. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümü mezunudur. Hakan Kurtaş dizi, tiyatro ve oyunculuğun yanı sıra karikatür çizimi ve müzikle de ilgilenmektedir. Yani oldukça yetenekli bir yakışıklı. Ekranların sevilen dizisi Dolunay’da Deniz karakteri ile tanınmış kendisi. Ee, adam yakışıklı hanımlar. Fragmanlarda gördüğüm kadarıyla da biraz sert abi.. izlenir izlenir 🙂

5) Yiğit Kirazcı

Yiğit Kirazcı 1983 yılında İstanbul Şişli’de dünyaya gelmiştir. Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklam bölümü mezunudur. Ümit Çırak Modern Oyunculuk Teknik Atölyesi’nde oyunculuk dersleri almış. Anlayacağınız dur durak bilmeden eğitim görmüş desek yalan olmaz.. Asıl tanınması ise Güllerin Savaşı dizisinde oynadığı Mert karakteriyle olmuştur.

6) Cem Davran

Oyuncu, komedyen ve sunucu.. yani hepsi var Cem Davran’da. 1964 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiş. Uzun seneler Şehir Tiyatroları Aksesuar şefliği yapan Mehmet Davran’ın oğludur. Anlayacağınız genlerden geliyor bu başarı.. Şahsen ben son derece Cem Davran hayranıyım. Zaten böyle bir adam nasıl sevilmesin, öyle değil mi? Onun olduğu bir dizi izlenir, nokta.

7) Ceyda Düvenci

Eveet, geldik listemizin son ismine. Tabi ki böyle bir dizide Ceydan Düvenci olmasa olmazdı.. 1977 senesinde Bursa’da dünyaya gelmiş güzeller güzeli oyuncumuz. 1997 senesinde ise Türkiye güzellik yarışmasında 3.olmuş. Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden de mezun olmuş. Ceyda Düvenci bana kalırsa çok başarılı bir kadın. Yazdığı yazıları ve yayınladığı kitabı oldukça Ceyda Düvenci tarzında. Kısaca kendine ait bir tarzı var ve çizgisinden hiç çıkmadığı için gönlümüzde taht kuruyor.

Eveet, dizinin kadrosu dehşet derece mükemmel. Gerilimin ve aksiyonun bol olduğu bir dizi gibi gördüm ben. Hepimizin hayranı olduğu başarılı oyuncular olduğu bu diziyi izlemeyelim de ne yapalım? Umuyoruz bol reytingli bölümleri olur. 

Pazartesi akşamı 20.00’da Atv ekranlarında ilk bölümünün yayınlanacağının da altını çizelim… Hepinize keyifli seyirler 🙂

 

 

 

 

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Dizi: 8.Gün