Nightwing ile Batgirl Arasında Neler Oluyor?


Öncelikle yazı Nightwing #94 çizgi romanı için spoiler içerecektir. Bu yüzden yazıyı okumayı burada bırakmanızı tavsiye edebilirim.

Nigtwing #94’un yeni bir varyant kapağı yayınlandı. Bu yeni çalışma Nightwing ve Batgirl’in, diğer bir deyişle Dick Grayson ve Barbara Gordon’un, arasındaki romantik ilişkiyi ortaya koyuyor. İki karakterin hayranları da çizgi romanı bekleyen DC okurları da şimdiden heyecanlandı.

DC’nin ikonik çiftlerinden birisi de Nightwing ve Batgirl’dür. Batgirl zaman zaman Batman ile romantik bir ilişkide gösterilse de Catwoman ile olan ilişkisinin ilerlemesi Batgirl’ün romantik ilişkisinin uzun süre önce güncellenmesine ve onun ilk Robin olan Dick Grayson, daha sonra Nightwing, ile görülmesine neden oldu. Nightwing’in kendi serisinde yer alan #94 için yapılan bir varyant kapakta Batgirl ile Nightwing ilginç bir şekilde romantik bir an yaşıyorlar. Hem hayranları hem de DC evreninde yer alan kadın kahramanlar için en çekici erkek kahramanlardan biri olarak görülen Nightwing hayatı boyunca sadece iki kadına kendini tam anlamıyla adayabildi: Starfire ve Batgirl. Starfire, Teen Titans ekibinde yer alan kozmik bir kahramandır. Batgirl ise Nightwing’in lise aşkıydı. Jamal Campbell tarafından çizilmiş, duyurulan yeni varyant kapak ise bu aşk üçgeninde ibrenin şu an Batgirl-Nightwing çiftine kaydığını gösteriyor. Gelecekte ne olacağını ise kim bilebilir?

Nightwing Director Still Hopes Movie Will Get Made | Den of Geek

Nightwing okurları için 2022 gerçekten de şanslı ve güzel bir yıl olarak başladı ve şu ana kadar da öyle devam etti. Çizgi romanlar ve gelecek sayıların kapakları için pek çok ön izleme paylaşıldı. Nightwing #93 sayısında Bruno Redondo’nun hazırladığı varyant kapak zaten Batgirl ile karakter arasında bir ilişki olduğunu doğrulamış ve Nightwing hayranlarını uzun zamandır beridir ilk defa heyecanlandırıp, ilgisini çekmeyi başarmıştı. Yeni paylaşılan kapakla ise bu romantik ilişki tamamen aşikar hale geldi. Şu an için çiftin önünde bir engel yok gibi görünüyor ve belki de çok istedikleri o mutlu sona nihayet ulaşacaklar. Dediğim gibi, gelecekte ne olacağını kim bilebilir ki.

Yeni sayının Bruno Redondo ve Tom Taylor’ın yeteneklerini konuşturacağı bir sayı olması zaten bekleniyordu. Ancak Taylor 15 Nisan’da varyant kapağı “Dick ve Babs. Jamal Campbell’dan Nightwing #94 varyant kapağı” yazılı bir tweetle duyurarak esas bombayı patlattı. Görselde Nightwing ve Batgirl kostümlü bir halde gösterilirken yüzleri birbirine çok yakın duruyor. Güneş ışığını yan taraflarından arkalarına alan iki karakter öpüşmeden önce birbirlerine gülümsüyor gibi görünüyorlar. Barbara pencerenin pervazında otururken kendisine doğru eğilen Dick’in çenesini nazikçe tutmuş bir şekilde tasvir edilmiş. Varyant kapak görselinin paylaşıldığı tweet 4000 beğeni ve 500 retweet aldı.

Campbell’in kapağı, bu iki karakterin hem fiziksel hem de duygusal olarak bir aşk yaşadığını ortaya koyuyor. Barbara ve Dick, Batman’in yardımcılığından bağımsız kahramanlığa geçişlerine kadar uzun süreli bir birliktelik yaşadılar. Teen Titans ve Birds of Prey gibi kahraman gruplarına liderlik edip genç kahramanlara akıl hocalığı yaptılar. Şimdi hayranlar Dark Knights: Death Metal çizgi romanında geçici bir evlilik yapan çiftin yeniden bir araya gelip gelmeyeceğini konuşuyorlar. Barışmalarına artık kesin gözüyle bakılıyor. Nigthwing bazen Starfire bazen de Batgirl ile romantik ilişkiler yaşasa da DC evreninde kanonik bir evliliğe sahip olmayan az sayıdaki erkek kahramandan biridir.

Tabii ki yazı boyunca ortada bir aşk üçgeni olduğundan bahsettim. Benim gibi Batgirl-Nightwing çifti hayranları olduğu gibi bir de Starfire-Nightwing çifti hayranları var. Onlar ise bu varyant kapağı hoş karşılamadılar. Daha öncesinde çizilen Nightwing #93 çizgi romanının kapağı da bu hayran grubu tarafından olumsuz tepkiler almıştı. Starfire-Nightwing çifti televizyondan çizgi romana kadar pek çok medyada zaten ana akım çift olarak yer almışlardı. Sadece bu iki çizgi roman için Batgirl ile Nightwing’in bir araya gelmiş olmaları bile olumsuz karşılandı. Bu tepkiye rağmen Nightwing ve Batgirl çifti sevildi. Zaten karakterler kendi çaplarında saygı duyulan ve tek başlarına da sevilen karakterlerdi. Çizgi roman 19 Temmuz’da basılı ve dijital olarak raflarda yerini alacak. Ancak Türkiye’ye ne zaman geleceği ya da gelip gelmeyeceği belli değil.

Bekliyor olacağız. Hep yaptığımız gibi.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Nightwing ile Batgirl Arasında Neler Oluyor?