Netflix’in başarı serisi La Casa Papel hakkında bilmediğiniz 9 şey


Image result for la casa de papel

Netflix’in İspanyol soyguncusu gerilim filmi La Casa de Papel, inanılmaz derecede gergin, etkileyici bir eğlence parçası. Her bölüm nefes kesici patlamanın finalinden önce drama binasına yol açar. Prison Break’ın ilk sezonundan bu yana, La Casa de Papel gibi bu tür çılgın heyecanı ve boğucu gerginliği yakalamayı başaran bir şov var. Renkli karakterler, akıllıca yazılmış, inanılmaz kusur ve inançlarla parçalanıyor ve birçok şovda eksik olan kişiliklerine fazladan bir boyut katıyor. Dil engeli, bazı zamanlarda serbest bırakılacak en iyi gerdan oyunculardan biri olduğu için dil engeli uzaklaştıracak bir utanç, özellikle ikinci sezonu açık bırakan uçurum bitimi ile.

Image result for la casa de papel

Kırmızı ışıkla açılan açılış atağı , bir soygun sırasında birlikte öldüğü suç ortağının ölümünü yaşayan ana karakterimiz Tokio’yu ( Úrsula Corberó ) gösteriyor. Kaçak olarak Tokio, Profesör ( Álvaro Morte) olarak bilinen gizemli bir adam tarafından işe alınıyor. ) yanı sıra tüm zamanların en büyük soyguna katılmak için bir avuç benzersiz yetenekli insan vardı. Görevleri basit: Moneda ve Timbre Fabrikasına giriş yapın ve 2400 milyon Euro çalın. Ocean’s 11’in başlamasıyla ilgili hafif bir ipucu var; gösterişli görseller ve hırsızların her birine verilen benzersiz bir sunum, soygun gününü kesip oradaki karakterleri izlemeden önce çok önemli bir geçmiş oluşturuyor. Polis, herkesi gören-Big-Brother Profesör ve Fabrika içindeki kişiler arasındaki eşsiz perspektif kayması, seyirci için benzersiz bir bakış açısı kazandıracak ve gösteri boyunca heyecan vericidir. Bu değişim perspektifleri boyunca La Casa diğer şovlara benzerliklerden silkip kendi davul ritmini dans ediyor. Benzersiz, boğucu bir gerginlik her sahnede asılı duruyor,

Image result for la casa de papel

Tokio, anlatımını ileriye götüren anlatımıyla ana odak noktası olmasına rağmen, diğer kilit oyuncular, kimin temelini atacakları çizgiyi bulanıklaştıran dizi boyunca ilerlemektedir. Spunky Polis Dedektif Raquel ( Itziar Ituño ) şaşkınlık duygusu ile gösteri boyunca sert bakışlarla bakıyor ve inancı büyüdükçe onun karakterine karşı benzeşmesini de engelliyor . Buna ayna görüntüsü vermek, Berlin’in ( Pedro Alonso ), içerideki soygunun sorumlusu ve serisi ilerledikçe daha dengesiz ve daha da büyüyen bir adam. Serinin sonlarında Profesör hakimiyet alıyor ve gösterinin ikinci yarısında kendisini giderek çaresiz ve riskli taktiklerle polise zıplamaya çalışıyordu. Anahtarlama karakteri perspektiflerinin bu akıllıca kullanımı La Casa’nın basmakalıp, arketipik karakterlerin eksikliği ile öne çıkmasına yardımcı oluyor. Grubun kendi kendini ilan eden kasları olan Helsinki ( Darko Peric ) ve Oslo ( Roberto Garcia Ruiz ) bile, karakterlerine girmeye özen gösteriyorlar; böylece atılgan, işe yarayan adamlar yerine gerçek insanlar gibi hissettiriyorlar.

Image result for la casa de papel

Sinematografi ve kompozisyon, arsa ve karakterler kadar belirgin bir şekilde odaklanmıyor ancak yine de La Casa De Papel’e şık, kaygan bir his vermek için renk ve kamera açılarının iyi bir kullanımı var. Atışlarda kullanılan renkler, tekrar eden kırmızılar, hastalıklı yeşiller ve beyaz boyunca belirgin şekilde bulunan beyazlardan etkileniyor. Cesur renklerin bir araya getirilmesi La Casa De Papel’in verdiği ayrıntılara olan ilgiyi pekiştiriyor ve orada bulunan diğer hırsızlık gerilim oyuncularından öne çıkıyor.Image result for la casa de papel

La Casa De Papel, son derece eğlenceli ve yoğun bir TV şovu. Bazıları, bu soygun gerilim filminde İspanyolları 45 ila 55 dakika arasında değişen 13 bölümle ezici bulabilir, ancak geçmişe bakmak isteyenler için ödüllendirileceğinden emin olabilirsiniz. La Casa’yı arıza etmek zordur ve bu gösterinin her bir parçası, çok karmaşık bir şekilde, çok iyi yazılmış ve eğlenceli bir şekilde bağlandığından, bunun gibi bir gösteri geldiğinde alkışlanıp övüldüğü hak ediyor. Nitpick olarak, gösteri yapmak için kullanılan birkaç çok seks sahnesi var, ancak aksi takdirde inanılmaz bir gösteri olan ufak bir yakınma var. Suç gerilimi türü söz konusu olduğunda bu alanda La Casa De Papel’in daha da etkileyici hale getiren çok sayıda tanınmış ismi var.

1124_Netflix_diciembre_series_g06-630x433.jpg

 

1) Birinci bölümün 50’den fazla versiyonu hazırlandı . Her birinde, her karakterin konformasyonu ve arsa sağlamlığı rafine edildi, başarı sütunlarından biri.

2) Serinin sembolik adı en baştan sert değildi . Düşünülen ilk başlık The Emissary’dir ve senaryo bu karakterleri karakterlerin her birine verecekti.

Related image

3) Hırsızların aldığı biletleri basmak için üretim, ABC gazetesinin döner makinesini kullandı ve ona güvenilirlik kazandırdı. Komik olan biletlerin gazete üzerine basılmış olması .

4) Polisle ilk karşılaşmada Tokyo’nun çekim yaptığı otomobilin camını kırması üzerine üretim , yere düşen kırık camı taklit etmek için şeker topakları kullandı .

5) Aynı karşılaşmada, sahneyi çekmek için hırsızların silahları hava çeker . Daha gerçekçilik ve maskelerin nasıl giyildiğini açıklamak için, onu yorumlayan aktörler değildi, silah uzmanları .

Related image

6) Mükemmellik ve kaliteyi elde etmek için çok titiz davrandılar, her sahneyi yaparken çok zaman harcandı. Örneğin, Tokyo birkaç dakika sürmesine rağmen Profesör’le tanıştığında, filme beş saatten fazla zaman aldı. Tüm kayıt bir yıl sürdü .

7) seri olarak görülen Casa de Moneda y Timbre ön orijinal bina değildir. Film çekimleri sırasında , Bilimsel Araştırmalar Üst Kurulunun cephesi kullanıldı . Hafta sonları kayıt yapıldı

8) Seriler aslında Antena 3 tarafından İspanya’ya geçti. Netflix, haklarını platformuna eklemek için 2017’de haklarını satın aldı .

Image result for la casa de papel

9) Kurgu , İspanya Feroz Ödülleri’nde beş aday gösterildi . Daha iyi dramatik seriler; Bir dizi (En İyi Aktör Álvaro Morte , Profesör ) bir dizi, En İyi Kadın Oyuncu ( Ursula Corbero , Tokyo ), En İyi Yardımcı bir dizi Aktör ( Paco Tous , Moskova bir dizi) ve En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ( Alba Flores , Nairobi ). Ancak, ödüllerden hiçbirine ulaşamadılar.

[zombify_post]

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Netflix’in başarı serisi La Casa Papel hakkında bilmediğiniz 9 şey